پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
پـربحث تریـن ها
پـربازديدترین ها

۱۲:۵۷:۱۵ - یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
پرينت داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به همت گروه جهادی شهید بیاضی زاده صورت می‌گیرد
اعزام ۶۰ نفر دانشجو، پزشک و مبلغین و فعالین فرهنگی به روستای نورآباد ممسنی
به همت گروه جهادی شهید بیاضی زاده ۶۰ نفر دانشجو، پزشک و مبلغین و فعالین فرهنگی به روستای نورآباد ممسنی اعزام می شوند.

به گزارش کانون خبرنگاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ به همت گروه جهادی شهید بیاضی زاده ۶۰ نفر دانشجو، پزشک و مبلغین و فعالین فرهنگی، امروز ۱۹ شهریور ماه به روستای نورآباد ممسنی اعزام می شوند.

 

علی نقدی زاده، مسؤول کانون جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اردوی جهادی روستای نورآباد ممسنی با حدود ۴۰ نفر دانشجو از رشته‌های مختلف علوم پزشکی و ده نفر از پزشکان و اساتید و ده نفر هم از مبلغین و فعالین فرهنگی، از تاریخ ۱۹ الی ۲۴ شهریورماه برگزار می‌شود.

 

وی افزود: دو منطقه از توابع ممسنی به نام‌های دلیمرزیان و پراشکفت به دلیل نبود خانه بهداشت مناسب و مشغول به کار، عدم دسترسی مناسب به خدمات درمانی، عدم دسترسی به پزشکان متخصص، جاده نامناسب برای رسیدن به شهر و جمعیت قابل‌قبول برای خدمت‌رسانی انتخاب شد.

 

مسؤول گروه جهادی شهید بیاضی زاده بابیان اینکه در سه عرصه درمانی، آموزشی و فرهنگی خدمت‌رسانی خواهد شد، مطرح کرد: در بخش درمانی خدماتی شامل پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی، داروخانه، آزمایشگاه، زنان و مامایی، غربالگری در زمینه‌های درمانی ارائه خواهد شد.

 

نقدی زاده ادامه داد: درزمینه‌ی آموزشی شامل آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان، آموزش در مورد پیشگیری از بیماری‌های شایع منطقه شامل دیابت، فشارخون، مشکلات گوارشی و توزیع اقلام بهداشتی به مردم روستا خدمت‌رسانی می‌شود.

 

وی بیان کرد: درزمینه‌ی فرهنگی خدمت‌رسانی در حوزه برگزاری کلاس‌های آموزش سبک زندگی اسلامی، حضور مشاور خانواده و مشاوره به افراد داوطلب، برگزاری مراسم‌های مذهبی، برگزاری کلاس‌های قرآنی و مذهبی برای کودکان، برگزاری مسابقات آموزشی و تفریحی برای کودکان و … ارائه می‌گردد.

 

این دانشجوی بسیجی بابیان اینکه هدف اصلی اردوی جهادی نورآباد ممسنی پیشگیری و بعدازآن درمان بیماری است، تصریح کرد: از اهداف دیگر برگزاری این اردو ایجاد حس هم نوع‌دوستی و کمک به خلق در میان دانشجویان و رویارویی مستقیم دانشجویان که آینده‌سازان این کشور هستند به‌علاوه اساتید و پزشکان با مشکلات مردم و محرومیت‌های موجود در کشور است.

 

نقدی زاده ارائه‌ی آموزش‌های لازم برای پیشگیری از بیماری‌ها و فرهنگ‌سازی درزمینهی سبک زندگی اسلامی و تلاش برای ایجاد نگرش اسلامی در میان مردم و مقابله با تفکرات خانمان‌سوز غربی و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی و حل مشکلات درزمینهی سلامت را از اهداف دیگر این اردو بیان کرد.

پیوندهاارسال