پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
پـربحث تریـن ها
پـربازديدترین ها

۱۸:۵۵:۲۲ - چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
پرينت داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز برگزار می کند:
اکران مجازی نوروزی / مستند پرزیدنت آکتور سینما
اکران مجازی مستند پرزیدنت آکتور سینما همراه با مسابقه / به بهترین پاسخ پیرامون سوالات هدیه اهدا می شود.

 

 


 

“پرزیدنت آکتور سینما”

 

یک پیروزی بدون جنگ

 

نبرد دو ابرقدرت

 

آیا سرنوشت شوروی در مذاکره با آمریکا قابل تطبیق برای زمان کنونی ایران است؟!
ایران نسبت به حکومت شوروی چه تفاوت ها و نقاط قوتی دارد که باعث می‌شود بدون مذاکره با آمریکا با تمام سنگ اندازی‌ها به سمت آرمان های خود حرکت کند؟!

 

پاسخ شما چیست ؟!

 

  • پاسخ و تحلیل های خود پیرامون سوالات بالا را با ذکر نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیلتان در قسمت ثبت نظرات برای ما بنویسید….

 

  • به بهترین پاسخ هدیه ای ارزنده اهدا میگردد.

 

  • مهلت شرکت در مسابقه و ثبت نظرات: تا دوشنبه ۴ فروردین ۹۹

 

توجه : اطلاع رسانی به فرد برنده از طریق ایمیل خواهد بود لذا در وارد کرد ایمیل خود دقت فرمایید و ایمیل فعال خود را ثبت کنید.

 

  1. محمد کرمی   فروردین ۴, ۱۳۹۹  

    صددرصد نه تنها ما ایرانیان ،بلکه مردم سایر ملت ها هم باید از گذشته درس بگیرند. من که با دیدن این مستند ، مذاکرات برجام خودمان را به یاد آوردم و احساس میکنم اگر ما دوباره با آمریکا و اروپاییان مذاکره کنیم، مانند شوروی دوباره شکست خواهیم خوردو جز دادن امتیازات و از دست رفتن عزتمان ثمری نخواهد داشت.به نظر من بزرگترین تفاوت ما با شوروی داشتن رهبری آگاه، مدبر ،مدیر و بصیر است که اجازه نخواهد داد ما در یک چنین دامی بیفتیم. تفاوت بعد به نظر من داشتن مردمی ولایی است که تا پای جان به حرف رهبر خود عمل میکنند و ایشان را تنها نخواهند گذاشت. درست است که زمان هایی مردم ما هم نا امید میشوند که حق هم دارند و آن هم به دلیل بی مسئولیتی و کم کاری های فراوان مدیران ماست و هیچ ارتباطی به رهبر عزیزمان ندارد.

  2. m.s   فروردین ۴, ۱۳۹۹  

    به نظرم اینکه شرایط ایران رو با شوروی میشه مقایسه کرد تا حدودی درسته از چند جهت یکی ابزار شوروی هست که توی هر دو تغییر ذهنیت مردم در اولویته ، شاید مهم ترین اهرم امریکا کنترل ادراک مردم اون کشور باشه ، مثلا چی ؟ مثلا بزرگ کردن نفاط ضعف کشور موردنظر ، کوچک کردن نقاط قوتشون ، بهشت نشون دادن امریکا ، همانظور که توی مستند هم مشهود بود مردم شوروی چطور محو دروغ های امریکا شده بودن.خود امریکا هم اقرار میکنه که نقشه ما در قبال ایران همون نقشه در قبال شورویه .اما باید به دوتا نکته توجه کنیم اول اینکه امریکا توی این نقشه تجربه دار هست و این نقشه یه نقشه جدیه که یه بار هم امتحان شده ، دوم وجود جماعت غربگرا توی کشور که این جماعت پیشرفت و عملی شدن ایده های خودشون رو توی اجرای نقشه های امریکا میدونن .اما ما با شوروی تفاوت داریم مثلا در مورد رو بخوایم ذکر کنیم ، اول استکبارسیتزی هست که یکی از ارمان های انقلابه و از ارزش های اساسی انقلاب اسلامی به حساب میاد پس از این بردن این اندیشه کار اسونی نیست کما اینکه خود ابوباما در جایی اقرار میکنه و میگه من به تیم مذاکره کننده تاکید کردم که تغییر ذهنیت مردم ایران رو باید در اولویت قرار بدن. استکبار زدایی ذهنی. دوم جماعت غربگرای ما برخلاف تصور هیچ وقت با بدنه جدی جامعه همراه نشدن … یعنی ممکنه برای مدتی طرفدارانی رو جذب کنن اما جدی و پایدار نبوده … با این حالا به نظرم این خطر باید جدی گرفته و دفع خطر احتمالی هم واجب و منطقیه اما چطوری ؟جبهه انقلاب اسلامی و دغدغه مندان نظام باید تلاش در جهت تقویت قدرت ملی کنند یعنی به شیوه های مختلف و با استفاده از منابع و ثروت انبوه کشور ، اقتصاد رو توسعه بدن … در این صورت تغییرات فرهنگی به بهانه های اقتصادی جدی نخواهد بود

پیوندهاارسال